Fizjoterapia


Czym zajmują się fizjoterapeuci?


Fizjoterapeuci leczą dysfunkcje układu nerwowo mięśniowego, mięśniowo szkieletowego, sercowo naczyniowego i oddechowego. Najczęściej pacjenci zgłaszają się do gabinetu ponieważ:

  • przebyli uraz czaszkowo-mózgowy lub wielonarządowy
  • złamali kość lub uszkodzili staw
  • mają stwierdzoną osteoporozę lub zmiany zwyrodnieniowe stawów
  • chorują na schorzenia przewlekłe typu SM, SLA, Mpd, astma
  • odczuwają ból kręgosłupa (najczęściej w odcinku lędźwiowym lub szyjnym), lub stawów obwodowych
  • przeszli udar mózgu
  • doświadczyli urazu rdzenia kręgowego

Dawniej pacjenci trafiali do fizjoterapeuty na zalecenie lekarza ortopedy, neurologa, reumatologa. Współcześnie, coraz częściej z problemem zdrowotnym zwracają się bezpośrednio do fizjoterapeutów, którzy pracują indywidualnie, bądź stanowią część zespołu terapeutycznego razem z lekarzami, pracownikami socjalnymi i przedstawicielami innych grup zawodowych, pracujących w ramach służby zdrowia. Działalność fizjoterapeuty jest wielopłaszczyznowa, ponieważ obejmuje: fizjoterapię neurologiczną, ortopedyczną, korekcję wad postawy, specyficzną analizę i terapię dolegliwości bólowych narządu ruchu, kręgosłupa i stawów obwodowych, uzupełnianą oddziaływaniem fizykoterapeutycznym, balneoterapią.

Współcześnie fizjoterapeuci coraz częściej ukierunkowują się w swojej pracy na terapię określonego rodzaju zaburzeń. Nowoczesne oddziaływanie fizjoterapeutyczne oparte jest na dokładnym badaniu przed przystąpieniem do procedury terapeutycznej, a następnie monitorowaniu przebiegu usprawniania i jego ciągłym dostosowywaniu do aktualnego stanu i możliwości pacjenta.

Fizjoterapia Adamus


Godziny przyjęć


Brzeziny – od poniedziałku do soboty po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym.

Tel. 697 650 518

Cele fizjoterapii


Celem fizjoterapii jest przywracanie Pacjentom sprawności fizycznej, poprawa ich komfortu życia, szeroko pojęta profilaktyka i promocja zdrowia. Fizjoterapia obecna jest już w niemal każdej dziedzinie medycyny. Mówimy o rehabilitacji sportowej, neurologicznej, ortopedycznej, kardiologicznej, pediatrycznej, ginekologicznej, laryngologicznej itd. Z jednej strony szeroko propagowana aktywność fizyczna a z drugiej siedzący tryb życia sprawiają, że ludzie borykają się z dolegliwościami bólowymi, wadami postawy i urazami.

Pacjentem fizjoterapeuty może być każdy: osoba przewlekle chora, dla której rehabilitacja jest szansą na odrobinę samodzielności, osoba po zabiegu operacyjnym w szpitalu, u której należy zapobiegać powikłaniom unieruchomienia, sportowiec, który uległ kontuzji lub po prostu pod okiem specjalisty przygotowuje się do zawodów, dziecko, nastolatek czy osoba dorosła. Fizjoterapeuta poprzez odpowiednie działania może także przygotowywać Pacjentów do zabiegów operacyjnych, głównie tych związanych z układem ruchu. Warto zaznaczyć, że wielu poważnych operacji można uniknąć dzięki profesjonalnej rehabilitacji.

 

Celem fizjoterapii jest przywracanie Pacjentom sprawności fizycznej, poprawa ich komfortu życia, szeroko pojęta profilaktyka i promocja zdrowia.